Zákal na vodovodní síti - Řevnice, 7.8.2023

V souvislosti s odstávkou části řevnického vodovodu došlo bohužel v pondělí 7.8.2023 k zakalení některých vodovodních řadů. Zákal je způsoben uvolněním lokálních sedimentů z potrubí (oxidy železa a manganu) a promísením zbytkového množství vzduchu s vodou. Po odpuštění zakalené vody je dodávaní voda pitná.

Zákalem souvisejícím s opravou vodovodu byly postiženy nejen ulice, jež byly dotčeny samotnou odstávkou dodávané vody, kde byly odběratelé na tuto situaci předem upozorněni, ale bohužel i především střední část města, tj. ulice 28. října, Berounská, nám. Krále Jiřího z Poděbrad, Nádražní, Opletalova, Palackého náměstí, Pod Lipami a Pražská, kde zákal souvisel s vynucenou změnou prodění vody ve starých potrubích.

Naši pracovníci již během samotné odstávky a po ní opakovaně provedli odkalení vodovodu tak, aby odstranili zákal z veřejného vodovodu. Poslední kontrolní odkalení bylo provedeno ještě následují den v ranních hodinách, přičemž poslední zbytkový zákal se objevil již jen na Palackého náměstí.

Pro úplné odkalení jednotlivých přípojek je nutné provést odpuštění vody z vnitřních rozvodů jednotlivých odběrných míst. V případě, pokud bylo nutné provést odpuštění většího množství vody, je možné kontaktovat naše provozní pracovníky (702 041 428), kteří případně pomohou s dokončením odkalení a vytvoří záznam, na základě kterého bude při dalším vyúčtování odpočteno množství vody použité při odpouštění.

S omluvou za způsobené komplikace a poděkováním za pochopení DBVD

Vytvořeno 8.8.2023 11:09:45 | přečteno 42x | david.kodym
load